KONST / Litografier / Färglitografi 10256113
*
nr 1025 6113
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Gerald Steffe (f. 1939), 3/225, bladets mått: 64x47
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2016
kl 20:26:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 14:16:54
1
100 kr
7/3 23:31:38
2
150 kr
14/3 20:21:02
1
Vinnande bud
- Tema
14 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, Mårten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gerald steffe grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
-
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28
*
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Gerald Steffe
nr 1025 6113
Gerald Steffe
(f. 1939), Sverige
Färglitografi, Gerald Steffe (f. 1939), 3/225, bladets mått: 64x47
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/3 14:16:54 | 1 | 100 kr |
7/3 23:31:38 | 2 | 150 kr |
14/3 20:21:02 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
14 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Mogens Balle, Ola Billgren, Olle Bonniér, Georges Braque, Gun ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Gerald Steffe
Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, mÃ¥lare och grafiker, bosatt i Stockholm.Läs mer om Gerald Steffe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi gerald steffe grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41 -
9064 Färglitografi
Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Höjd: C upplaga me..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:28